# Galerie u Johanky

Galerie u Johanky

V suterénních prostorách Oddělení 5 se nachází arteterapeutický ateliér „U Johanky“. Jeho účelem je terapeutická práce s pacienty PNB, využívající jejich autentického i řízeného výtvarného projevu jako interpretačního materiálu a zdroje informací o pacientově duševním stavu a k následné terapeutické intervenci.

Práci v ateliéru lze dělit na skupinovou, individuální a volnou tvorbu. Pro jednotlivé typy práce jsou k dispozici přizpůsobené oddělené prostory. Výtvarné vedení a terapeutické služby poskytují dva odborně vzdělaní arteterapeuti. V ateliéru je možno využít velkého množství výtvarných technik od kresby a malby s širokou paletou barev různých druhů a podkladových materiálů, přes hlubotiskové grafické techniky a linoryt, až po otevřenost vlastním nápadům a technikám příchozích.

Ateliér je otevřen všem příchozím z řad pacientů PNB, včetně KTC a klientům BONA o.p.s.

Otevírací doba ateliéru je ve všední dny od 9:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin, v pátek jen do 15:00 hodin.
Součástí činnosti ateliéru jsou výstavy pacientské tvorby na chodbách administrativní budovy PNB, probíhající v cca dvouměsíčních cyklech. Věnují se aktuální tvorbě momentálně hospitalizovaných či právě propouštěných pacientů.