Čeká Vás přijetí do naší nemocnice?

Na této stránce najdete důležité informace o přijetí do PN Bohnice. Dozvíte se, kde se nachází Centrální příjem, jak probíhá samotné vyšetření a co je třeba mít s sebou k hospitalizaci. Věříme, že Vám tyto informace pomohou připravit se na pobyt u nás co nejlépe.

Kde nás najdete?

Centrální příjem pacientů (CPP) se nachází vedle hlavní budovy, cestou dolů směrem k Centru krizové intervence a k divadlu. PROVOZ CPP JE NEPŘETRŽITÝ! Pakliže máte dojednáno přijetí přímo na oddělení (např. LDN, interní, dětské), pak se dostavte na dojednané oddělení v době, na které jste domluveni.

Jak probíhá příjem?

K přijetí na lůžko do psychiatrické nemocnice musí existovat závažný zdravotní důvod. Zda zdravotní stav člověka vyžaduje lůžkovou péči, posuzují lékaři na Centrálním příjmu pacientů na základě aktuálního psychického stavu pacienta. Lidé, jejichž zdravotní stav nevyžaduje lůžkovou péči, jsou odesláni zpět domů a je jim doporučená léčba ambulantní formou. Pokud lékaři na Centrálním příjmu rozhodnou o přijetí, určí také, na jaké oddělení budete umístěni. Přijetí k hospitalizaci se může uskutečnit přímo i na některých odděleních, jako je např. Centrum krizové intervence, interní oddělení nebo dětské oddělení. Takové přijetí musí být předem dojednáno s lékařem či primářem daného oddělení. CKI, 22, 28.

Jak probíhá vyšetření?

Psychiatrické vyšetření probíhá formou rozhovoru. V čekárně příjmu mohou být s pacientem příbuzní nebo jiný doprovod. Je také vhodné, aby doprovod pacienta sdělil lékaři důležité okolnosti týkající se zdravotního stavu nemocného.

Na Centrálním příjmu je také možné provést základní fyzikální vyšetření, orientační toxikologické vyšetření, stanovit hladinu alkoholu v krvi, vyšetření interním konziliářem nebo provést hygienickou očistu pacienta.

Aby Váš příjem a následný pobyt v nemocnici proběhl bez komplikací, nezapomeňte si s sebou přinést:

  • Doklady a zprávy: občanský průkaz nebo cestovní pas, průkaz pojištěnce, případně lékařskou zprávu doporučující přijetí, seznam užívaných léků a jiné důležité úřední zprávy nebo speciální zdravotní průkazy (implantáty, kardiostimulátor, náhrada chlopně aj.) pokud jimi disponujete.
  • Oblečení: domácí obuv na přezutí, noční košile/pyžamo, spodní prádlo včetně zásoby na převlečení, župan, pohodlné domácí oblečení.
  • Hygienické potřeby: zubní kartáček, zubní pasta, sprchový gel, šampon, toaletní papír, papírové kapesníky, hřeben, pomůcky k holení a další hygienické pomůcky dle potřeby.
  • Ostatní: menší finanční hotovost, případně platební kartu (možnost zakoupení občerstvení), mobilní telefon, osobní potřeby, jako jsou brýle, naslouchátko a podobně.

Nezletilým navíc doporučujeme:

  • Kontakty na školu, případně kurátora (OSPOD).
  • Aktovku, veškeré školní učebnice, sešity, pracovní sešity, pomůcky, propisovací tužky, obyčejné tužky, pastelky, případně žákovskou knížku a podobně.

Co si s sebou nebrat:

  • Zbraně, ostré a nebezpečné předměty.
  • Alkoholické nápoje či jiné psychoaktivní látky (legální i nelegální).
  • Šperky a cenné předměty, větší finanční hotovost, drahé oblečení (riziko ztráty či znehodnocení).

Děkujeme, že dbáte našich rad a dodržujete uvedené pokyny.

Práva a povinnosti pacientů