# KRIZOVÁ POMOC

Domů / KRIZOVÁ POMOC

CENTRUM KRIZOVÉ INTERVENCE

Nabízí psychiatrickou či psychologickou pomoc dospělým lidem s akutními obtížemi. Pomoc nabízí rychle, bez předchozího objednání, 24 hodin denně. Telefon 284 016 110.

CKI mohou využít všichni lidé, kteří se z jakýchkoli důvodů ocitli v krizové situaci, se kterou si aktuálně nevědí rady. Ta se může týkat nejrůznější oblastí života.

Například:

  • Životní pohroma – ztráta někoho blízkého, rozchod, partnerská krize, ztráta zaměstnání, majetku, odchod do důchodu.
  • Propukající psychické potíže – deprese, úzkosti, panika, nutkavé myšlenky, pocity ohrožení, myšlenky na sebevraždu.
  • Při náhlém zhoršení zdravotního stavu u osob s léčeným psychiatrickým onemocněním.
  • V mnoha jiných situacích, které jedinec vnímá jako zátěžové.

Linka důvěry cki

284 016 666

LINKA DŮVĚRY KRIZOVÉHO CENTRA
TELEFONICKÁ KRIZOVÁ POMOC

Linka důvěry je dostupná nonstop. Je to anonymní služba telefonické krizové pomoci a to v praxi znamená, že se pracovníkovi linky nepředstavujete a pracovník linky Vás k tomu rozhodně ani nevyzve. Ze zkušenosti je zřejmé, že anonymní kontakt podporuje pocit bezpečí a potřebné intimity pro volajícího. Sdělit tak můžete pouze takové údaje, které považujete za nutné. Pracovníci linky toto vždy respektují, a protože pravidlo anonymity se vztahuje i na ně, hlásí se do telefonu např. „Linka důvěry krizového centra…“. Pokud se ve sluchátku ozve obsazovací tón, znamená to, že se na LD dovolal někdo před Vámi a je třeba pokus po nějaké době opakovat. To se z Vaší strany neobejde bez jisté dávky trpělivosti, protože některé hovory trvají i v řádu desítek minut. V rámci anonymity nemáme možnost vidět a tím ani dále použít Vaše telefonní číslo a hovory na lince důvěry nejsou nikdy nahrávány. Všichni pracovníci linky jsou vázáni povinnou mlčenlivostí. Tyto hovory jsou zpoplatněny podle tarifu Vašeho operátora.

Pokud je linka mimo provoz, nebo vytížena, můžete volat: Pražská linka důvěry 222 580 697, Linka první psychické pomoci 116 123.

Další kontakty na alternativní služby najdete tematicky tříděné na tomto odkazu.

Pracovníci linky nemohou:

  • Zajistit hospitalizaci.
  • Objednat“ do ambulance
  • Zajistit medikaci
  • Zjistit informace o hospitalizovaných klientech.
  • Přepojovat na jiná čísla v rámci nemocnice

Centrum krizové intervence (krizové centrum) můžete kdykoliv osobně navštívit. Centrum nabízí okamžitou pomoc bez nutnosti objednání 24 hodin denně. Více informací se dočtete v letáku CKI.

Telefon: 284 016 110.
Adresa: Psychiatrická nemocnice Bohnice Ústavní 91, 181 02 Praha 8.
Jak se k nám dostanete: ze stanice metra Kobylisy autobusy č. 200 a 177 do zastávky Katovická, linkou č. 152 do zastávky Libeňská.

Praha

Provoz linky důvěry je financován z prostředků Hlavního města Prahy.