V areálu nemocnice to ožije discgolfem!

Třetí květnový víkend bude ve znamení discgolfu. Jedná se o sport, který má podobná pravidla jako klasický golf, ale místo holí a míčků se používají speciální létající talíře a jamky představují železné koše s řetězy, do kterých se disky hází. Discgolfová hřiště se obvykle skládají z šesti až osmnácti jamek a cílem hry je každou jamku dokončit na co nejmenší počet hodů. V areálu bohnické nemocnice, který pro tento sport nabízí ideální podmínky, dočasně vyroste dokonce 21 discgolfových jamek.

V sobotu 14. května od 13:30 proběhne na louce před kostelem představení discgolfu pro všechny zájemce z řad pacientů a zaměstnanců nemocnice. Zkušení hráči krátce pohovoří o historii sportu, vysvětlí pravidla a předvedou základní techniky discgolfových hodů. Od 14 do 16 pak bude možnost zapůjčit si disky a vyzkoušet si několik jamek, které budou připraveny na nedělní turnaj.

V neděli pak bude celý den probíhat turnaj v rámci Pražské discgolfové ligy. Soutěži se bude na již zmiňovaných 21 jamkách a registrovaných je před 100 hráčů z celé ČR. Ti budou rozděleni do čtyřech soutěžních kategorií dle výkonnosti – od zkušených borců, kteří disk snadno dohodí klidně i 120 metrů, až po začínající hráče. Celkově v neděli proběhnou dvě soutěžní kola (od 9:30 a 14:00) a kolem 17. hodiny budou před hlavní budovou vyhlášeni vítězové.

Těšíme se na Vás!