AKTIVITY

Domů / AKTIVITY

Do areálu nemocnice přicházejí během celého roku vedle zaměstnanců, pacientů a jejich návštěv také zájemci o různé kulturní, sportovní a vzdělávací akce. Lidé, kteří jsou zde hospitalizováni, i jejich rodinní příslušníci a blízcí, se při různých příležitostech setkávají jak s obyvateli městské části Praha 8, tak s návštěvníky ze vzdálenějších míst.

Každoročně probíhají v areálu nemocnice festivaly Babí léto a Mezi ploty, zaměřené na oblast duševního zdraví. Duševního zdraví se dotýká řada dalších akcí – výstav, přednášek, seminářů, představení a workshopů. V areálu nemocnice však dáváme prostor i jiným zajímavým aktivitám. Například v červnu přicházejí Bohnic obdivovatelé historických automobilů na motoristickou slavnost Legendy, v září určitě pobaví děti i dospělé závod Barvám neutečeš.

Návštěvníci si mohou v průběhu celého roku vybrat z nabídky desítek až stovek různých výstav, seminářů, představení, závodů, volnočasových a vzdělávacích akcí, které pořádáme také ve spolupráci s různými partnery.

Vytváření prostoru pro zajímavé aktivity uvnitř areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice má velký význam pro odbourávání předsudků vůči lidem s duševním onemocněním a představuje tak jednu z možností, jak psychiatrické pacienty více integrovat do života společnosti.