Aktuality

Domů / Aktuality

Dobrý večer s A11 – Centrální terapie

V pondělí 17. 6. jsme v pořadu “Dobrý večer s A11” představili Centrální terapie. Centrální terapie, pomáhají pacientům Psychiatrické nemocnice Bohnice získávat zpět ztracenou důvěru v sebe samé a také schopnosti aktivně tvořit a měnit svou stávající neuspokojivou situaci.

Retušované fotografie na sociálních sítích

Fotografie na sociálních sítích, které prošly nejrůznějšími zkrášlovacími filtry, patří mezi hlavní důvody, proč dospívající generaci trápí deprese.

Jak vypadá život na dětské psychiatrii

Žádné mříže ani hrozivé zvuky zevnitř. Oddělení číslo 28 v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, ve kterém se léčí děti a dospívající, je obklopeno stromy a působí klidně. Chodby zdobí obrázky a ze stropů visí desítky barevných ptáčků z papíru. „To dělali pacienti s terapeutkou,“ říká staniční sestra Nacka Tallošiová …

Noc kostelů 2024 je tady!

Od roku 2009, kdy se NOC KOSTELŮ v Česku konala poprvé, narostl počet z pouhých 25 kostelů na více než 1700 krásných církevní míst. Dnes večer, 7. června 2024, by neměl uniknout vaší pozornosti kostel sv. Václava v areálu PN Bohnice, ale i další kostely, chrámy, kaple, křížové chodby, rajské zahrady apod.

Časopis Léto – Bohnice 2024

Rádi bychom vás informovali o druhém vydání časopisu Bohnice – LÉTO. Náš časopis vychází pravidelně, každé čtvrtletí a není pouze stránkou textu, ale spíše oknem do pestrého světa naší péče o pacienty, a okolí, ve kterém žijeme.

Minikonference CPRT (7)

Centrum psychosomatické rehabilitace a terapie PN Bohnice si Vás dovoluje pozvat na již sedmou Minikonferenci z oborů fyzioterapie, ergoterapie, logopedie, hipoterapie a zooterapie

Studie „Čas je nepřítel“

Negativní příznaky související i s nepatrnými rozdíly v délce trvání neléčené psychózy. Studie zkoumala faktory, které predikují přetrvávání negativních příznaků u pacientů se schizofrenií v časném stadiu onemocnění.

Užíváte drogy? Kolik? Proč?

Česká republika spolu s dalšími téměř čtyřmi desítkami zemí chce lépe pochopit vzorce užívání nelegálních drog. Praha, 23. 5. 2024 – Právě byla zahájena Evropská on-line studie o drogách.

Revitalizace parku PN Bohnice

PN Bohnice vás zve na veřejné projednání k revitalizaci parku. Připojte se k veřejnému projednání, kde vám představíme plány na revitalizaci areálového parku.

Zvyšujeme komfort svým pacientům

Páteční den otevřených dveří v Psychiatrické nemocnici Bohnice ukázal nejen pohled do opraveného oddělení 35, ale umožnil naslouchat příběhům lékařů a pacientů, kteří tímto oddělením prošli.