# Je pravý čas přihlásit se k účasti v literární soutěži Kouzelný klíč

Vážení a milí příznivci Kouzelného klíče,
Kouzelný klíč nás provází již patnáctým rokem. Literární soutěže pro pacienty a zaměstnance psychiatrických zařízení v České a Slovenské republice se zúčastnilo mnoho soutěžících, téměř v každém ročníku sto až sto dvacet. Z komunikace s Vámi vnímám s velkou vděčností a s nesmírně příjemným pocitem, že mnohým přináší Kouzelný klíč radost, potěšení, uspokojení a pozitivní pohled na sebe a řešení nepříjemných životních situací, že pro některé se Kouzelný klíč může stát zdrojem k znovunabytí síly a energie k prožívání a řešení úkolů, které nám život předkládá. A nebudeme si nic nalhávat, víme, že někdy jsou to sakra krušné chvíle. Ale je třeba najít znovu v sebe víru, klid, rovnováhu a postupovat krok za krokem k zlepšení situace.
 
Horké a slunečné léto vyklízí svou pozici a brzy s nástupem astronomického podzimu dveře za sebou zavře. Doufám, že byly letní prázdniny pro většinu z Vás příjemné, a že jste našli čas věnovat se i literární tvorbě. Ale možná Vás může k psaní poezie nebo prózy více inspirovat příroda zahalená do zářivých podzimních barev a sluneční koupel babího léta. Nedejte na zdání, že do konce roku zbývá hodně času, čas běží rychleji, než si můžeme někdy přát.
 
Chcete-li se zúčastnit literární soutěže Kouzelný klíč, možná je právě teď ta pravá chvíle na psaní soutěžního příspěvku, pokud jste jej již nenapsali, nebo dokonce neposlali.
 
Děkuji všem soutěžícím za dosud zaslané literární příspěvky do již 15. ročníku literární soutěže pro pacienty a zaměstnance psychiatrických zařízení v České a Slovenské republice, Kouzelný klíč.
 
Vás, kteří byste se rádi soutěže zúčastnili, prosím o zaslání Vašeho literárního díla na mou adresu dagmar.zaludova@bohnice.cz do 20. prosince 2019, nejpozději však do 1. ledna 2020. (Bližší informace ke stažení zde.).
 
Stále víc a víc si uvědomuji, že moje poděkování náleží všem, kteří věnují svůj čas nad rámec svých pracovních povinností a motivují soutěžící k literární tvorbě. Děkuji Vám za vše, co přispívá k vytvoření příznivých podmínek pro literární tvorbu a soutěž Kouzelný klíč.
 
Během ledna soutěžní příspěvky připravuji pro odbornou porotu, která je v únoru 2020 vyhodnotí. Vítěze soutěže vyhlásíme poslední týden v březnu 2020 na slavnosti Kouzelného klíče, která se bude konat v některém z psychiatrických zařízení. Přesný termín a místo konání slavnosti budou všem včas oznámeny a rovněž uvedeny na stránkách https://bohnice.cz.
 
Milí příznivci Kouzelného klíče, za dosavadní podporu Vám všem děkuji. Věřím, že pacienti i zaměstnanci budou i nadále motivováni k literární tvorbě a že literární soutěž jim bude přinášet potěšení.
 
Odborná porota i já se těšíme na Vaše soutěžní literární díla.
Hodně tvůrčích sil a příjemnou náladu!
 
Dagmar Žaludová
Psychiatrická nemocnice Bohnice
181 02 Praha 8 – Bohnice
dagmar.zaludova@bohnice.cz
Tel. 284 016 400, 604 423 495