Kouzelný klíč 2017 – 2018

Vážení a milí příznivci Kouzelného klíče,

Krásné, slunečné léto už zabouchlo za sebou dveře, výrazně se ochladilo a ke slovu se hlásí podzim. Doufám, že bylo pro většinu z vás možné užít si sluníčka a letních radovánek, cestování a poznávání krajin. Za pár dní tu máme astronomický podzim, ale než skutečně přijde a zahalí přírodu do zářivých barev, je ještě šance, že nás slunce vykoupe v paprscích babího léta. A nám se může zdát, že do konce roku ještě zbývá spousta času, ale čas běží rychleji, než si můžeme někdy přát. Chcete-li se zúčastnit literární soutěže Kouzelný klíč, možná je právě teď ta pravá chvíle pomýšlet na psaní soutěžního příspěvku, pokud jste jej již nenapsali, nebo dokonce neposlali.
 
Děkuji všem soutěžícím za dosud zaslané literární příspěvky do již 13. ročníku literární soutěže pro pacienty a zaměstnance psychiatrických zařízení v České a Slovenské republice, Kouzelný klíč. Díky patří všem, kteří věnují svůj čas nad rámec svých pracovních povinností a motivují soutěžící k literární tvorbě a vytvářejí pro soutěž Kouzelný klíč příznivé podmínky.
 
Vás, kteří jste zatím neměli odvahu vstoupit do soutěže. a teprve nyní cítíte, že byste se rádi zúčastnili, prosím o zaslání Vašeho literárního díla na mou adresu dagmar.zaludova@bohnice.cz do 20. prosince 2017, nejpozději však do 1. ledna 2018. (Bližší informace v přiloženém letáčku.)
 
Během ledna soutěžní příspěvky připravuji pro odbornou porotu, která je do 10. února 2018 vyhodnotí. Vítěze soutěže vyhlásíme, tak jak je již tradicí, poslední týden v březnu 2018 na slavnosti Kouzelného klíče, která se bude konat v některém z psychiatrických zařízení. Přesný termín a místo konání slavnosti bude všem včas oznámen a rovněž uveden na stránkách www.bohnice.cz.
 
Milí příznivci Kouzelného klíče, děkuji Vám za dosavadní podporu. Věřím, že pacienti i zaměstnanci budou i nadále motivováni k literární tvorbě a že literární soutěž jim bude přinášet potěšení.
 
Odborná porota i já se těšíme na Vaše soutěžní literární díla.
Hodně tvůrčích sil a příjemnou náladu!
 
Dagmar Žaludová
Psychiatrická nemocnice Bohnice
Úsek pro vědu, a vzdělávání
Ústavní 91
181 02 Praha 8 – Bohnice
Tel.:   284 016 400
dagmar.zaludova@bohnice.cz
 
Podmínky soutěže ke stažení zde.