# Návštěva nekorunovaného krále české dechovky

Nekorunovaný král české dechovky, Josef Zíma, navštívil ve středu 1. května nejstarší pacienty v Psychiatrické nemocnici Bohnice

Letošní prvomájový svátek oslavili naši nejstarší pacienti spolu s českým hercem, dabérem, moderátorem a především zpěvákem české dechovky Josefem Zímou, kterého k nám do Psychiatrické nemocnice Bohnice přivezl Aleš Cibulka s Michalem Jagelkou. Neskutečný elán a pozitivní naladění pana Zímy, rozveselilo naše seniory.

V průběhu jeho vystoupení si pacienti zazpívali mimo jiné i písničky z českých pohádek a filmů a poslechli si zajímavé vyprávění. Na závěr jeho návštěvy mu také všichni popřáli k úctyhodným 92. narozeninám, které Josef Zíma oslaví již v sobotu 11. května. Všem zúčastněným se program velice líbil a všichni moc Josefu Zímovi děkujeme za návštěvu.

Josef Zíma je český herec, dabér, moderátor a především zpěvák české dechovky. Za svůj život natočil přes dvěstě písní, získal tři zlaté a jednu platinovou desku, proslavil se jako král v pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele či jako dabér, kde propůjčil svůj hlas Ivánkovi v Mrazíkovi. Ve svém věku je stále jeho hlas velmi příjemný, kultivovaný a schopný vyjádřit mnoho různých nálad a emocí.