# Oddělení 24. – Geronto – násl. péče

Domů / ZÁKLADNÍ INFORMACE / Oddělení 24. – Geronto – násl. péče

Návštěvy pacientů

Návštěvy na oddělení jsou možné bez omezení v níže uvedených návštěvních hodinách. Pokud máte jakékoli příznaky respirační virozy, tak prosím s ohledem na zdraví našich pacientů návštěvu raději odložte.

Na oddělení 24 je k dispozici 34 lůžek pro ženy i muže, všechna lůžka jsou aktuálně umístěna v přízemí. Je zde jeden osmilůžkový, 2 sedmilůžkové a 4 čtyřlůžkové pokoje, kromě jednoho 4 lůžkového mají pokoje vlastní sociální zařízení, na všech pokojích je k dispozici televize. Další velká plazmová televize je na chodbě. Na oddělení je zrekonstruovaná koupelna, vybavená moderním sanitárním zařízením pro hygienu imobilních nemocných.

Pacienti mají také možnost jít ven na zahradu nebo terasu. Když je venku hezky, je pro pacienty terasa volně přístupná. Oddělení je určeno pro široké spektrum gerontopsychiatrických pacientů, včetně afektivních poruch a psychóz, většinu klientely ale tvoří dementní pacienti.

Terapeutické aktivity adekvátně přizpůsobujeme potřebám pacientů a aktivity a péči poskytujeme prostřednictvím kvalifikovaného personálu.

Jako na ostatních odděleních primariátu je k dispozici zdravotně – sociální pracovnice a fyzioterapeutka. Předpokládaná doba pobytu je též zhruba 3 měsíce, vše se ale řídí aktuálním zdravotním stavem pacienta. Vzhledem ke spektru pacientů na oddělení 24 jsou propuštění do domácí péče spíše výjimkou, častěji pacienty propouštíme do sociálních zařízení.

U pacientů v terminálním stavu je našim cílem zmírnit bolest a další průvodní jevy závěrečných stadií smrtelných onemocnění, mezi něž demence patří, zachovat pacientovu důstojnost a zároveň poskytnout podporu jeho blízkým.

Návštěvní hodiny:
denně 13:00 – 17:00 hodin.

Dokumenty
Vnitřní řád PN Bohnice

FunkceJméno a příjmeníTel. linka 284 016 xxxE-mail
PrimářMUDr. Věra Ilgnerová592 (541 na pav. 10)vera.ilgnerova (zavináč) bohnice.cz
Vrchní sestraMgr. Monika Weberová525monika.weberova (zavináč) bohnice.cz
Vedoucí lékařMUDr. Olga Vorotniková624olga.vorotnikova (zavináč) bohnice.cz
Staniční sestraMgr. Čapková Hacklová Alžběta245alzbeta.hacklova (zavináč) bohnice.cz
Lékař 592
Zdravotně - sociální pracovniceMgr. Soňa Nováková713sona.novakova (zavináč) bohnice.cz
Provozní asistent (ka)Procházková Marie369
Pracovna sester 224
Pokoj sester 324