Zvyšujeme komfort svým pacientům

Páteční den otevřených dveří v Psychiatrické nemocnici Bohnice ukázal nejen pohled do opraveného oddělení 35, ale umožnil naslouchat příběhům lékařů a pacientů, kteří tímto oddělením prošli.

Oddělení 35 sloužící jako režimové oddělení léčby závislostí pro muže od roku 1986 prošlo za necelých 5 měsíců rozsáhlou opravou, přičemž celková cena přesáhla 5 milionů korun.

Psychiatrická nemocnice Bohnice v pátek 17. května představila opravené oddělení 35. Oprava tohoto oddělení spočívala především v nátěru vnitřních dveří, výměně podlahových krytin a opravě vnitřních omítek. Pacienti se tak mohou těšit na nové pokoje, koupelnu a toalety, jídelnu i terapeutické místnosti, jež jsou vybaveny zcela novým nábytkem, který přispívá k jejich pohodlí během léčebného pobytu v nemocnici. Součástí stavebních úprav bylo i zázemí personálu. „Tato oprava přispěje k lepšímu komfortu a zajištění vyššího standardu poskytovaných služeb“, říká ředitelka nemocnice MUDr. Zuzana Barboríková, MBA.Celkové úpravy na oddělení, kterým za necelých 40 let prošlo téměř 6 tisíc pacientů, přišly nemocnici na více než 5,5 miliónů korun.

Symbolickou pásku přestřihl ekonomický náměstek Ing. Jaroslav Kratochvíl, primářka oddělení i producentka, zakladatelka produkční společnosti Medialogue a Nadačního fondu Jiřího Menzela, Olga Menzelová, která zároveň předala primářce dárek k nově opravenému oddělení následné léčby závislostí pro muže, Rozmarná léta Jiřího Menzela. „Největší hrdinové jsou pro mě pacienti, kteří mají chuť, vůli a sílu překonat sami sebe.“, řekla Olga Menzelová.