# Dětské oddělení

Domů / LÉČBA / Dětské oddělení

Primariát Dětské oddělení vede MUDr. Michal Považan.
Vrchní ošetřovatel: Mgr. Vladimír Ochrana.

MUDr. Michal Považan Dětské oddělení, oddělení č. 28

MUDr. Michal Považan

Mgr. Vladimír Ochrana Ochranné léčby, Dětské oddělení

Mgr. Vladimír Ochrana

Tento primariát má jedno oddělení:

Příjmové oddělení pro chlapce a dívkyoddělení 28.

„Součástí terapeutického programu dětského oddělení je režimová terapie, individuální a skupinová psychoterapie, edukace a práce s rodinou. Využíváme také možností ergoterapie, arteterapie a muzikoterapie. Nechybí ani sportovně-pohybové aktivity. Na statku v areálu nemocnice funguje socioterapeutická farma, kde je dětem poskytována kvalitní hipoterapie. Nezapomínáme samozřejmě na nácvik sociálních dovedností a přípravu do školy.“

MUDr. Michal Považan


Příjmové oddělení pro chlapce a dívky – oddělení 28

„Dětské oddělení Psychiatrické nemocnice Bohnice přijímá dětské pacienty ve věkovém rozmezí 7-18 let. Zaměřujeme se na diagnosticko-stabilizační pobyty. Upřednostňujeme individuální přístup a soustředíme se na spolupráci s celou rodinou.

Oddělení má 44 lůžek, 22 lůžek pro chlapce a 22 pro dívky. Na jednom pokoji jsou maximálně tři lůžka. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. Součástí oddělení jsou čtyři pokoje zvýšené péče. Každý z nich má tři lůžka. Na dívčím oddělení máme 6 lůžek zvýšené péče a na chlapeckém je to také 6 lůžek.

K prostorám dětského oddělení patří zahrada a hřiště. Lůžková část je oddělena od terapeutické části a od prostor základní školy, která funguje při Psychiatrické nemocnici Bohnice. Základní škola je součástí dětského oddělení. Má propojenost se ZŠ v Poznaňské ulici, která má speciální program pro děti s psychickým onemocněním. Pacienti, kteří jsou žáky středních škol mají možnost před propuštěním docházet do své kmenové školy.

Pracovní tým dětského oddělení se skládá z pěti lékařů, dvou psychologů, dvou terapeutů a středního zdravotního personálu. Naše oddělení spolupracuje s celou psychiatrickou nemocnicí, při nedostatku lůžek nebo při přijetí extrémně neklidných pacientů je možný příjem přes dospělé oddělení s tím, že na oddělení se neléčí děti a mladiství s problematikou závislosti na návykových látkách.

MUDr. Michal Považan.