Rentgenologie

Domů / LÉČBA / Rentgenologie

Primariát Rentgenologie vede: MUDr. Marek Páv, Ph.D., MBA.
Radiologické odděleníoddělení 6.

MUDr. Marek Páv, Ph.D., MBA Akutní péče IV.

MUDr. Marek Páv, Ph.D., MBA

„Radiologické oddělení v Psychiatrické nemocnici Bohnice zajišťuje komplexní rentgenová a sonografická vyšetření. Naše práce je charakteristická vzájemnou spoluprací se všemi odděleními nemocnice. Podílíme se také na výzkumné činnosti Psychiatrického centra Praha. V rámci doškolování se naši pracovníci účastní odborných seminářů, ale i pravidelně pořádají semináře a kazuistiky pro pracovníky nemocnice.“

Uvádí bývalá primářka MUDr. Jana Havelková.


Radiologické oddělení – oddělení 6

Radiodiagnostické pracoviště poskytuje služby psychiatrické nemocnici, která má v současnosti 1.250 zaměstnanců a 1.344 pacientů. Má jedno centrální pracoviště na oddělení 6 a jedno detašované na interním oddělení (oddělení 22). Centrální pracoviště je vybaveno jedním skiagrafickým a jedním sonografickým přístrojem, detašované jedním pojízdným skiagrafickým přístrojem. Činnost zahrnuje všechna základní rentgenologická a sonografická vyšetření. Základní vyšetření provádíme ihned, u ambulantních pacientů a vyšetření s přípravou domlouváme vše potřebné telefonicky.

Detašované pracoviště zajišťuje rentgen plic pro akutní, těžké, mnohdy imobilní pacienty interního oddělení. Ročně provádíme pět až šest tisíc vyšetření pro hospitalizované pacienty z naší nemocnice, PCP a Hospicu Štrasburk. Fungujeme i pro ambulanty z řad pracovníků, jejich rodinných příslušníků a ostatní, kteří mají doporučení lékaře. Jsme digitalizované pracoviště, takže elektronicky jsou výsledky vyšetření k dispozici všem lékařům a jsme schopni přeposílat obrazovou dokumentaci do jiných nemocnic.

Uvádí bývalá primářka MUDr. Jana Havelková.